HAKKIMIZDA

Otelimiz, ailemizin tarihi mirasıdır. Tarihi yapısıyla pek çok zenginlik taşıyan mekânımız, geçmişin yitip gitmesini önlemek için yine ailemiz tarafından restore edilmiştir.

Bodrum’a özgü renklerden, dokulardan oluşan odalarımızın dekorasyonunda aile ve Bodrum tarihini ön plana çıkardık. Mandalina, Zeytin, İncir, Gelincik, Derin Mavi, Kaktüs, Sünger, Orman, Begonvil ve Eski Ev gibi isimler ile kendine özgü bir konseptle hazırlanmış odalarımız, misafirlerimize Bodrum’u doyasıya yaşatmak için özenle tasarlanmıştır.

Atalarımızın hayatlarını geçirdiği, odalarında ve duvarlarında yaşanmışlıkların bulunduğu otelimizde, Bizans dönemine ait tarihi kalıntıları görebilirsiniz. Ailemizden kalan tarihi eşyaları sergileyerek, tarihi dokuyu koruyup herkesin beğenisine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Toplamda 11 olan odalarımızın her birini farklı renklerde, farklı tarzlarda dekore ettik.  Tarihimizi odalarımızda da sergilemeye açtık. Böylece konaklayan herkese geçmişi hissettirerek huzur ile konaklayacakları alanlar yarattık.

Burası Atalarımızdan miras kalmasının yanında, içinde yaşamımızı sürdürdüğümüz evimiz.  Bu nedenle buraya gelen herkes bizim misafirimiz olacak. Misafirlerimiz, geleneklerimizde olduğu gibi baş tacımızdır. En iyi şekilde ağırlamak da bizim görevimizdir.

Büyüklerimizden öğrendiğimiz kadarıyla binamızın hikayesi ailemizin içerisinde şöyle anlatılır;

Ali Dedemizin Oğlu olan Ömer, evlenmek için hazırlık yapıyor. Oldukça varlıklı bir ailenin kızı olan Emine babaannemizin kolu çocuk yaşta attan düştüğünden kısa kalmış. Ömer dede ve Emine büyük babaanne evlendikten sonra kalabalık bir aile olan büyük dedemizin evlerinde bir süre yaşamışlar. Emine büyük babaannenin babası kızının o kalabalık ev yerine damadı ile birlikte yaşayacakları bir evde yaşaması arzusunu dile getirmiş ve bir ev hediye etmiş.  Fakat Ali Dede, oğlunun başka bir eve iç güveysi gibi gitmesini hazmedemeyince, kendi arazilerinden birini oğluna vererek, en iyi ustaları tutarak tüm imkanları seferber etmiş. Bunun sonucunda, Ali Dede’nin gelini Emine için yaptırdığı Bodrum’un en güzel evi ortaya çıkıyor.

Bu evin yapımından hemen sonra onlar için yaşam bu güzel evde başlıyor. Yeni evlerinde hayatlarını uzun yıllar devam isteseler de, evde yaşamalarından birkaç sene sonra 1. Dünya savaşı sırasında(26 mayıs 1915) Fransız Kruvazörü Dupleix tarafından eve isabet eden iki top güllesi, evin yanmasına ve yıkılmasına neden oluyor. Bu nedenle daha sonra kendilerine ait başka mülke taşınarak hayatlarına burada devam etmişler. İşte bu muhteşem binanın hikayesi de kısaca böyle.

Open chat