HAKKIMIZDA

Otelimiz, ailemizin tarihi mirasıdır. Tarihi bir çok zenginliği içinde barındıran bu miras, geçmişin yitip gitmesini önlemek için yine ailemiz tarafından restore edilmiştir.

Bodrum’a özgü renklerden, dokulardan oluşan odalarımızın dekorasyonunda bodrumun doğasının ve tarihini ön plana çıkardık. Mandalina, zeytin, incir, gelincik, derin mavi, kaktüs, sünger, orman, begonvil ve eski ev gibi isimler ile her biri ayrı ve kendine özgü bir tasarıma sahip 11 oda misafirlerimize bodrum’u doyasıya yaşatmak için özenle tasarlanmıştır.

Aile mirası olarak koruduğumuz ve büyük bir konaktan otele dönüştürdüğümüz binamızda geç bizans dönemine ait tarihi kalıntılar da bulunmaktadır. Bu kalıntılar, ailemizden kalan tarihi eşyalar ile birlikte sergilenmekte ve tarihin bir çok dönemi bu şekilde gün yüzüne çıkmaktadır. .

Otelimizin bulunduğu bina bodrum gibi köklü bir tarihe sahiptir. Bodrum’un turizmde böylesine güçlü bir yer edinmesinde, Bodrum’un doğal güzelliklerinin yanında bodrumlu ailelerin misafirperverliği de büyük önem taşımaktadır. Dileğimiz, her bir köşesi özenle tasarlanmış otelimizde, ailemizden öğrendiğimiz misafirperverlik ile sizlere güzel bir konaklama deneyimi sunabilmektir.

Büyüklerimizden öğrendiğimiz kadarıyla binamızın hikayesi ailemizin içerisinde şöyle anlatılır;

Ali dedemizin oğlu, ömer dedemiz, oldukça varlıklı bir ailenin kızı olan emine ile evlenir ve ömer dedenin, evine gelin olarak gelir. daha sonra Kalabalık bir evde yaşamak istemeyen çifte, aileleri tarafından, kendi evlerini yapmaları için bir arsa hediye edilir. Bodrum’un tüm imkanlarını seferber ederek dönemin en güzel evini yaptırılır.  Ne yazık ki ömer dede ve emine babaanne’nin bu evde başlayan mutlu hayatı 26 mayıs 1915 tarihinde, 1. Dünya savaşı sürerken, evlerine fransız kruvazörü dupleix tarafından isabet eden iki top güllesi ile değişir. Fransız kruvazörü dupleix tarafından atılan top gülleleri evin yanmasına ve yıkılmasına neden olur, hayatları kurtulsa da, bu güzel evin büyük bir kısmı yanarak yok olur. Otel binamızın içi bu hikayenin detayları ile bezelidir.